Wrastające włoski po depilacji – jak im zapobiec?

153

Wrastające włoski po depilacji to zmora niejednej kobiety – bolesne i nieestetyczne, spędzają nam sen z powiek zwłaszcza latem. Czasem jest to kwestia tzw. zapalenia mieszków włosowych – to częsta dolegliwość, w przypadku której pomocne będą apteczne kosmetyki z kwasami. Zdarza się jednak, że ta przykra konsekwencja golenia nóg, czy depilacji okolic bikini dotyka również osoby o zdrowej skórze. Co można na to poradzić? Poznaj nasze sprawdzone sposoby na wrastające włoski!

Depilacja woskiem i depilatorem

Czyli metodami polegającymi na wyrywaniu włosków wraz z cebulką. Nierzadko zdarza się jednak, że osłabiony już wielokrotnym usuwaniem takimi sposobami włos, nie jest w stanie przebić się przez skórę, a w efekcie – wrasta. Teoretycznie najlepszym z tego typu zabiegów jest depilacja ciepłym woskiem – oblepi on włos dużo lepiej niż plastry stosowane na zimno i chwyci je dokładniej niż nawet bardzo dobry depilator. Pamiętaj jednak, że decydując się na położenie rozgrzanego wosku samodzielnie, narażasz się na poparzenia – lepiej zaufaj profesjonaliście!

Wrastające włoski a golenie maszynką

Wydawać by się mogło, że metoda, która nie polega na wyrywaniu włosków, co ma je stopniowo osłabiać, będzie najbezpieczniejsza. Niestety, gdy używamy niedostatecznie dobrze naostrzonej maszynki, a także podejmujemy się golenia nóg “na sucho”, bez użycia specjalnej pianki lub żelu, również możemy przyczynić się do zaognienia problemu. W ten sposób możemy bowiem sprawić, że włos, nierówno ucięty, zmienia kierunek wzrostu – często do wewnątrz lub na bok, co wywołuje problem wrastania.

Wrastające włoski – domowe sposoby

Jeżeli problem wrastania włosków po depilacji nie jest dla Ciebie wyjątkowo uciążliwy (w cięższych przypadkach najlepiej odwiedzić dermatologa), a dotyczy raczej pojedynczych zmian na skórze, warto, abyś pamiętała o złuszczaniu naskórka. Możesz to robić na trzy sposoby:

  • stosując peeling mechaniczny,
  • masując ciało szczotką lub specjalną rękawicą,
  • używając preparatów eksfoliujących, np. z zawartością kwasów (do złuszczania chemicznego).

Możesz również zastosować specjalne produkty, przeznaczone do zwalczania tego problemu – nie tylko zapobiegniesz wrastaniu włosków, ale też opóźnisz ich wzrost oraz złagodzisz stany zapalne.

Wrastające włoski – pozbądź się ich raz na zawsze!

Wydaje Ci się, że to zbyt dużo zachodu? A może po prostu masz już dosyć niekończącej się depilacji? W takim razie doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będzie depilacja laserowa! To niezawodny sposób na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia z naszego ciała. Zapytaliśmy ekspertów z Anlaya Day Spa&Medical Clinic, na czym to polega:

  1. najpierw specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad, by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zabiegów, jak np. problemy skórne (choroby, blizny, przyjmowanie leków fotouczulających, rany), niektóre choroby, w tym cukrzyca i epilepsja, rozrusznik serca, czy ciąża. Nie powinno się także opalać na miesiąc przed zabiegiem,
  2. po zakwalifikowaniu pacjentki do wykonania procedury, kosmetolog przeprowadzi kilka zabiegów – polegają one na przykładaniu do skóry specjalnej głowicy, emitującej wiązki lasera. Odnajdują one włoski dzięki wychwytywaniu melaniny w nich zawartej i wypalają cebulkę. Zwykle potrzeba od 4 do 6 zabiegów, ponieważ laser usuwa tylko włoski w fazie wzrostu,
  3. po ostatnim zabiegu będziemy musiały na jakiś czas, zwykle 2 tygodnie, zrezygnować z sauny, basenu i opalania, zarówno naturalnego, jak i na solarium.

Na rynku zabiegów kosmetycznych znajdziemy wiele rodzajów laserów – który zatem wybrać? Zdaniem ekspertów z Anlaya Day Spa&Medical Clinic niezwykle skutecznym urządzeniem jest zwłaszcza jedna z najnowszych zdobyczy techniki – laser diodowy Vectus. Zaopatrzony jest on bowiem w:

  • czytnik melaniny Skintel – pozwala on na rozpoznanie barwnika nie tylko we włosie, ale także w skórze, co zapewnia maksymalną skuteczność przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa – zabieg jest dobierany indywidualnie do potrzeb pacjentki,
  • głowicę chłodzącą, wyposażoną w szafirowe szkło – zapobiega ona poparzeniom i minimalizuje odczuwanie ciepła podczas zabiegu.

Procedurę najczęściej powtarza się co 4 do 8 tygodni. Depilacja laserowa to jak dotąd najskuteczniejszy sposób na zapobieganie problemowi wrastających włosków. Wolisz zastosować metody z drogeryjnej półki, czy oddać się w ręce profesjonalistów i pozbyć się kłopotu raz na zawsze? Zdecyduj sama!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ