Jak uniknąć raka? 5 sprawdzonych rad dla każdego!

165

Pytanie jak uniknąć raka powinien zadać sobie każdy z nas. Niestety, żyjemy w czasach, kiedy zachorowalność na raka jest ogromna. Dzieje się tak w głównej mierze przez niezbyt zdrowy styl życia i otaczające nas środowisko. Rak, czyli inaczej nowotwór, jest odpowiedzią naszego organizmu na nowe środki wykorzystywane przez człowieka, dalekie od pierwotnego, naturalnego sposobu życia. Objawy raka często pokazują się zbyt późno, aby móc go wyleczyć, dlatego tak istotna jest profilaktyka raka. Zdrowe odżywianie, ogólne dbanie o zdrowie, jest niesamowicie ważne także wtedy, kiedy w grę wchodzi już leczenie raka. Przeczytaj ten artykuł i poznaj 5 sposobów na to, jak zminimalizować ryzyko zachorowania na raka!

Jak uniknąć raka –  cukier i jego działanie

Cukier to największy złoczyńca, najgroźniejszy wróg dla naszego organizmu. Jest szczególnie niebezpieczny dlatego, że występuje on praktycznie wszędzie. W przemyśle spożywczym stosowany jest jako polepszacz smaku. Gdybyśmy ze sklepowych półek zdjęli wszystkie produkty zawierające cukier,  sklep zostałby prawie pusty. Jest to przykry omen naszych czasów, ponieważ cukier to główna pożywka dla nowotworu. Naukowcy twierdzą, że osoby spożywające niewielką ilość cukru są dużo mniej narażone na występowanie nowotworu, a nawet jeżeli do niego dojdzie, nie będzie on wstanie rozrosnąć się tak, jak w przypadku osoby regularnie spożywającej jego duże dawki.

Jak uniknąć raka – dym papierosowy

Zaznaczamy jeszcze raz, dym papierosowy, nie tylko palenie papierosów, jest dla naszego ciała niebezpieczne. Także bierni palacze narażeni są na wdychanie szkodliwych oparów. Dym papierosowy zawiera przerażającą liczbę ciężkich, toksycznych związków chemicznych. Toksyny te stanowią dla ludzkiego ciała czystą truciznę, zatruwają organizm, i przyczyniającą się do powstawania wolnych rodników, które w nadmiarze prowadzą do śmiertelnych chorób, w tym także nowotworów.

Jak uniknąć raka – niezdrowa żywność

Poza cukrem, niezwykle niebezpieczne może okazać się przetworzona żywność. Sztuczne barwniki, konserwanty, to także toksyczna chemia, bardzo niebezpieczna dla ludzkiego organizmu. Niestety, spożywanie tego rodzaju jedzenia nie objawia się negatywnymi skutkami od razu. Dopiero po latach możemy doznać naprawdę nieprzyjemnych konsekwencji, w tym nowotworu.

Jak uniknąć raka – zanieczyszczenia

Zanieczyszczenia, podobnie jak dym papierosowy, zatruwają nasz organizm niebezpiecznymi toksynami. Dlatego tak ważne jest unikanie miejsc zanieczyszczonych między innymi smogiem. Wyjeżdżaj poza miasto tak często jak tylko to możliwe. Unikaj także kontaktu z detergentami oraz silnymi środkami czystości.

Jak uniknąć raka – stres

Stres wciąż pozostaje dla ludzi niezwykłą zagadką. Układ nerwowy jest niezwykle skomplikowany i wciąż nie poznany w pełni nawet przez naukowców światowej sławy. Wiemy jednak, że wpływ stresu potrafi być ogromnie szkodliwy dla człowieka. Wiele mówi się o tym, że ma on wpływ także na powstawanie i rozwój nowotworów. Warto jest każdego dnia poświęcić chociaż pięć minut na odprężenie, wyciszenie myśli i relaks. Świetnym rozwiązaniem może być joga lub długie spacery.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ