Skąd się bierze nadmierne wypadanie włosów

168

Wypadanie włosów to problem dotykający coraz większą liczbę kobiet. Prawdziwy problem pojawia się wtedy, gdy wypadanie zamienia się w łysienie, w tym łysienie androgenowe. Istnieją różne sposoby na wypadanie włosów. Nie wszystkie jednak są tak samo skuteczne. Jak powstrzymać wypadanie włosów? Czy szampon na wypadanie włosów może być naprawdę skuteczny? A może czas sięgnąć po tabletki na wypadanie włosów? Nadmierne wypadanie włosów to problem, który wymaga kompleksowej kuracji! Przekonaj się, jak zyskać silne, gęste włosy.

Nadmierne wypadanie włosów  – przyczyny

Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami. Poprawne zdiagnozowanie często okazuje się bardzo trudne. Wypadające włosy to nie tylko nieodpowiednia pielęgnacja. Mogą być także objawem wielu poważnych chorób. Do najczęstszych przyczyn należą:

  • stres  – długotrwały stres może spowodować silną utratę włosów. W ten sam sposób może zadziałać intensywny impuls, taki jak przeżyty wypadek.
  • anemia – nieleczona prowadzi do niedokrwistości, która jest poważnym zagrożeniem dla życia. Anemia jest wynikiem zbyt niskiego poziomu żelaza we krwi, który z kolei może być spowodowany nieodpowiednią dietą, lub bardzo obfitymi miesiączkami.
  • problemy hormonalne – tutaj pojawiają się prawdziwe schody połączone z labiryntem. Poprawne zdiagnozowanie problemów hormonalnych wymaga bardzo dokładnych badań i niezwykle wnikliwej analizy specjalisty. Wypadanie włosów spowodowane jest najczęściej przez nieprawidłową pracę tarczycy, spadku estrogenu, nadmiar prolaktyny, oraz nadmiar męskich hormonów, kiedy mamy do czynienia z łysieniem androgenowym.
  • niedobór witamin – zła dieta, niedobór witamin grupy B, niedobór witaminy A, E, C, oraz mikroelementów znacznie wpływa na kondycję włosów.
  • problemy dermatologiczne – kiedy cierpisz na nadmierne wypadanie włosów, warto jest także skonsultować się z lekarzem dermatologiem.

Nadmierne wypadanie włosów – jak je powstrzymać?

Nadmierne wypadanie włosów to naprawdę poważny i uporczywy problem, nie jest jednak nie do powstrzymania. Przede wszystkim skonsultuj się z lekarzem, który zleci odpowiednie badania, i wykluczy wszystkie poważne choroby i zaburzenia.

Powstrzymanie nadmiernego wypadania włosów może odbyć się na dwóch płaszczyznach:

  • wewnątrz organizmu – polega przede wszystkim na zmianie nawyków żywieniowych. W Twojej diecie powinno pojawić się zdecydowanie więcej warzyw i owoców, w także produktów bogatych w żelazo i witaminy z grupy B. Zaleca się także spożywanie drożdży – własnoręcznie przygotowanych napojów, lub specjalnych tabletek.
  • na zewnątrz organizmu – zaopatrz się w kosmetyki dedykowane osobom mającym problemy z wypadaniem włosów, takie jak odżywki i szampony do włosów. Dodatkowo, wzmacniaj swoje włosy wcierkami, które pobudzają porost nowych włosów, a także wzmacniają cebulki starych, by te przestały wypadać w tak dużych ilościach. Bardzo ważne jest regularne stosowanie oraz dokładanie delikatnego masażu podczas aplikacji wcierki.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ