Co robić w domu, gdy za oknem pada?

214

Na każdy weekend czekamy z utęsknieniem. Tydzień pracy czy szkoły zawsze wypełniony jest zajęciami i obowiązkami, które muszą być wykonane jak najszybciej. Weekend zaś to czas odpoczynku, ładowania akumulatorów, ale także czas, by wreszcie gdzieś pójść, spotkać się ze z ajomymi czy zorganizować wycieczkę za miasto. Jednak gdy w sobotni poranek budzi nam nie świecące radośnie słońce, a deszcz ponoru pukający w okna, tracimy entuzjazm. Nie warto! Jest wiele ciekawych rzeczy, które można robić w deszczowy dzień, a które pozwolą nam się zrelaksować, odpocząć i miło spędzić czas. Zatem co robić w domu, gdy pogoda nie rozpieszcza?

Domowe SPA, czyli czas tylko dla ciebie

Tydzień pracy nie pozwala na przeznaczanie na codzienną pielęgnację więcej czasu, niż jest to konieczne. Rano wolimy dłużej pospać, wieczorem chcemy szybciej się położyć. Dlatego weekend wydaje się być idealnym czasem, by zadbać o siebie bardziej. Zrób sobie długą, relaksującą kąpiel z ulubionymi dodatkami, zrób peeling ciała i twarzy, nałóż maseczkę. warto w tym czasie zająć się także paznokciami u dłoni i stóp, odżywić je i ładnie pomalować.

Zażegnaj nudę, zrób sobie maraton filmowy

Wolny weekend to idealny czas na to, by nadrobić zaległości w kinematografii. Obejrzyj filmy, który chciałaś zobaczyć, ale zawsze brakowało czasu. A może jest serial, który cię już dawno zainteresował? Możesz poświęcić nawet kilka godzin na oglądanie całego sezonu – w końcu masz wolne!

A może weź się za czytanie książek?

Na deszczowy dzień nie ma nic lepszego, niż dobra książka. Najlepiej lekka i przyjemna lektura, która umili nam czas i wprawi w świetny nastrój. Doskonałe będa poradniki, literatura kobieca, romanse. Zrób sobie ulubioną herbatę, wybierz wygodne miejsce i pogrąż się w lekturze.

Kolorowanki dla dorosłych

Jeśli jesteś duszą, w której drzemie choć odrobina kreatywności, z pewnością polubisz kolorowanie. Weź kredki, znajdź w internecie obrazki gotowe do pomalowania i zacznij. Możesz też nabyć specjalną książkę z kolorowankami dla dorosłych. To ogromnie odprężające zajęcie, a przy tym tak wciągające, że nie zauważysz kiedy minie ci cały dzień. Kolorowanie wpływa także na rozwój wyobraźni i rozwija cierpliwość. Spróbujesz?

Nie wiesz, co robić w domu? Poćwicz

Czas wolny to świetny moment, by zadbać o swoją kondycję fizyczną. Od dawna chciałaś zabrać za treningi, by zgubić kilka zbędnych kilogramów? Nie szukaj więcej wymówek, tylko złap za matę, załóż wygodne buty i działaj. Skorzystaj z jednego z wielu dostępnych w sieci programów treningowych i zrób coś dobrego dla swojego ciała – zadbaj o jego kondycję.

To tylko kilka sposobów na to, co robić w wolny czasie, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza i nie zachęca do wychodzenia z domu. Wypróbuj te propozycje, a pożegnasz nudę raz na zawsze.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ