Piezochirurgia – leczenie wad zgryzu

129

Nie lubisz się uśmiechać? Masz widoczną szparę między zębami, a może krzywy zgryz? Z tym problemem boryka się bardzo wiele osób. Aby poczuć się lepiej, warto zastanowić się nad skorygowaniem tych wad. Jedną z nich jest innowacyjny zabieg piezochirurgii. Piezochirurgia to innowacyjna technika chirurgii kostnej. Zabieg jest o wiele bardziej precyzyjny i bezpieczniejszy dla zdrowia pacjenta od wszystkich innych metod wykorzystywanych do tej pory.

Zastosowanie piezochirurgii:

  • chirurgii stomatologicznej,
  • chirurgii periodontologicznej,
  • chirurgii szczękowo-twarzowej.

Implantologia:

  • poszerzanie wyrostka szczęki,
  • poszerzanie wyrostka żuchwy,
  • podniesienie dna zatoki szczękowej,
  • pozyskiwanie kości autogennej,
  • plastyka kości wokół implantu,
  • przygotowanie łoża dla implantu.

Wady zgryzu – jak powstają?

Krzywy zgryz może być wadą genetyczną lub skutkiem różnych przyzwyczajeń, które niekorzystnie wpływają na stan uzębienia. Często na wady zgryzu wpływają czynności wykonywane jeszcze w dzieciństwie, np. gryzienie długopisu czy ssanie palca. Proste zęby pozytywnie wpływają na samopoczucie – dzięki ładnemu uśmiechowi czujemy się po prostu lepiej i jesteśmy lepiej postrzegani przez otoczenie. Krzywy zgryz jednak nie jest tylko problemem natury estetycznej. Specjaliści z kliniki Smile Design Clinic, twierdzą, że wada zgryzu ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, a niestety wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, kompletnie ignorując tę przypadłość. Po pierwsze proste zęby łatwiej się czyści, co zapobiega powstawania próchnicy. Po drugie zęby nie ocierają się o siebie, więc szkliwo się nie niszczy. Ponadto gryząc i przeżuwając pokarmy w nieprawidłowy sposób, źle wpływa na nasz układ pokarmowy. Nierówny zgryz może powodować przewlekłe bóle głowy, dlatego leczenie tej przypadłości jest ogromnie ważne.

Piezochirurgia – na czym polega?

Po pierwsze zabieg jest o wiele bardziej precyzyjny i bezpieczniejszy dla zdrowia pacjenta od wszystkich innych metod wykorzystywanych do tej pory. To zabieg chirurgiczny, podczas którego wykorzystywane jest specjalistyczne urządzenie, które nie uszkadza ono tkanek. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. To bardzo delikatny i mało inwazyjny proces. Ta metoda nie tylko pozwala na usunięcie zębów, wszczepianie implantów oraz pełną odbudowę kości, ale również fale ultradźwiękowe powodują, że zęby przesuwają się szybciej. Dzięki czemu wady zgryzu są szybciej eliminowane niż przez aparaty ortodontyczne.

Derokytacja uzębienia

Dekortykacja przyzębia pozwala na znaczące skrócenie czasu leczenia ortodontycznego. To leczenie może trwać tylko pół roku. Nacięcie pobudza organizm do odnowy, dlatego zęby zaczynają szybciej przesuwać się na właściwe pozycje w łuku. Metoda ta może być stosowana u pacjentów z niewielkimi, jaki i poważnymi wadami zgryzu.

Dowiedz się więcej! Informację na temat tego zabiegu można uzyskać na stronie: http://www.smiledesignclinic.pl/piezochirurgia-innowacyjne-leczenie-zebow-ultradzwiekiem/

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ