Cały ten cellulit – sprawdzone sposoby na pozbycie się cellulitu!

164

Cellulit. Czy znajdzie się chociaż jedna kobieta, która z nim nie walczy, lub nigdy o nim nie pomyślała? Odpowiedź jest raczej przecząca. Usuwanie cellulitu to temat powszechnie znany. Istnieją różne sposoby na cellulit. Panie, które zastanawiają się jak się pozbyć cellulitu zapewne wiedzą, że zarówno ćwiczenia na cellulit jak i tabletki na cellulit, nie dają nam 100% skuteczności. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jakie zabiegi na cellulit oferują nowoczesne gabinety medycyny estetycznej, czym jest cellulit wodny. Poznaj sprawdzone sposoby na pozbycie się cellulitu! Ciesz się pięknym, jędrnym i gładkim ciałem w lato!

Cellulit – a co to takiego?

Cellulit bardzo często nazywany jest także skórką pomarańczową. Taką nazwę zyskał dzięki nierównej, pomarszczonej skórze, która przypomina strukturę powierzchni pomarańczy.  Ten niezwykle dokuczliwy mankament jest wynikiem tłuszczu, który napiera na tkankę łączną otaczającą komórki tłuszczowe. Tkanka ta zbija się, a na skórze pojawiają się wybrzuszenia. Cellulit wydaje się być chorobą cywilizacyjną, ponieważ jeszcze nasze babcie nie pamiętają takiego problemu. Nawet kobiety otyłe nie cierpiały na ten nieprzyjemny objaw.

Cellulit – u kogo się pojawia?

Tak jak pisaliśmy, jeszcze kilkadziesiąt lat temu, cellulit był kobietom nieznany. Kobiety mające krągłości, z nadwagą, były pulchne, jednak nie miały objawów cellulitu. Dziś, pomarańczowa skórka pojawia się także na ciele kobiet bardzo chudych. Niestety, także wiek nie jest żadną granicą. Zdarza się, że nawet dziewczynki podstawówki i gimnazjum zaczynają cierpieć na ten problem. I tu, pojawia się najgorszy omen – płeć. Coraz częściej słyszy się o pojawianiu się cellulitu u mężczyzn, a także młodych chłopców, np. na brzuchu.

Cellulit – jak się go pozbyć?

Walka z cellulitem wymaga kompleksowego, wielowymiarowego działania. Pewne czynności mają większy, niektóre mniejszy wpływ na jakość Twojej skóry, jednak najlepszy efekt osiągniesz poprzez działanie w pełnym wymiarze. Przede wszystkim, działanie te można podzielić na działania zewnętrzne oraz wewnętrzne.

Jak walczyć z cellulitem od środka?

Dieta na gładką skórą bez wybrzuszeń, jest dietą zdrową, która tak naprawdę powinna być stosowana przez większość z nas.

  • wyeliminuj słodycze – dziś większość produktów spożywczych dostępnych w sklepach, zawiera cukier poprawiający smak. Jemy go zdecydowanie zbyt wiele, dlatego słodycze powinny całkowicie zniknąć z naszych jadłospisów.
  • jedz lekko – uważaj na ciężkie, tłuste potrawy, szczególnie przed snem.
  • jedz owoce – szczególnie zbawienne są owoce egzotyczne, takie jak grejpfruty, cytryny, ananas.
  • pij dużo wody – cellulit wodny spowodowany jest przede wszystkim zaburzeniami w gospodarce wodnej. Dbaj o to, aby Twój organizm był zawsze nawodniony.
  • unikaj toksyn – toksyny mają ogromny wpływ na jakość Twojej skóry. Uważaj na dym papierosowy, zanieczyszczone powietrze, pożywienie zawierające konserwanty i sztuczne barwniki, nadmiar alkoholu oraz zanieczyszczone powietrze.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ